banner ad

XVI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne (3–10 sierpnia)

| 16 lipca 2013 | 0 Komentarzy

Igrzyska Polonijne 20131,5 tys. zawodników, ze wszystkich kontynentów weźmie udział w XVI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych, które odbędą się w sierpniu w Kielcach.

Jak poinformował podczas podpisania listu intencyjnego prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Longin Komołowski sportowcy wystartują w ponad 20 dyscyplinach. „W dużej części są to zawodnicy, którzy trenują w różnych polonijnych drużynach na świecie. W wielu dyscyplinach poziom tych zawodów jest wysoki” – powiedział.

Wśród dyscyplin znajdą się m.in. biegi, brydż, koszykówka, kolarstwo MTB, łucznictwo, piłka nożna, piłka siatkowa oraz po raz pierwszy w programie Igrzysk Polonijnych piłka ręczna.

Według dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach, Mieczysława Tomali, uczestnicy igrzysk będą zakwaterowani przede wszystkim w kieleckich domach studenckich.

Otwarcie igrzysk odbędzie się 3 sierpnia w kieleckim amfiteatrze „Kadzielnia”. Zakończą się tydzień później.

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne po raz pierwszy pod nazwą „Polonijne Igrzyska Sportowe” zostały zorganizowane w 1934 roku w Warszawie. Od 1997 roku organizowane są co dwa lata.

Ostatnie, w 2011 roku zostały zorganizowane na Dolnym Śląsku.

www.igrzyskapolonijne.kielce.eu

Kategoria: Komunikaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *