banner ad

Wnuk króla Michała oficjalnie księciem Rumunii

| 14 sierpnia 2015 | 0 Komentarzy

Prince-Nicolae_King-Michael-e13485843995241 sierpnia 2015 roku Jego Wysokość król Michał I podpisał dokument nadający wnukowi Mikołajowi tytuł księcia Rumunii oraz prawo do używania tytułu Jego Królewska Wysokość. Wykluczył go też z linii sukcesyjnej. Ustalenia weszły w życie tego samego dnia.

Urodzony 1 kwietnia 1985 roku w Genewie książę Mikołaj (rum. Nicolae) jest synem córki króla Michała, Eleny. "Jako głowa Domu Rumuńskiego, Jego Wysokość, podjął decyzje dotyczące czasu, jaki nastąpi kiedyś po odejściu jego córki Małgorzaty (bezpośredniej następczyni tronu, która jest bezdzietna – AS). Jego Wysokość stwierdził, że społeczeństwo rumuńskie będzie potrzebowało rządzącego przestrzegającego zasad moralnych, cechującego się skromnością, rozumiejącego i szanującego innych. Król Michał ma nadzieję, że i Jego wnuk znajdzie w najbliższych latach właściwą drogę ku temu, by służyć ideałom i korzystać z darów, jakie dał mu Bóg" – zakomunikował dwór w Bukareszcie.

Agerpress.ro/ AS. Fot. Dziadek i wnuk, za: Romanian Royal Family, http://royalmusingsblogspotcom.blogspot.com

Od 2007 r., zgodnie z rumuńskim prawem sukcesyjnym, książę Mikołaj był trzeci w kolejce do tronu. Jak z kolei podaje Wikipedia, po śmierci księżnej Małgorzaty tron rumuński powinien przypaść głowie domu von Hohenzollern-Sigmaringen (z której wywodzi się król Michał), Karolowi Fryderykowi. Życzymy Rumunii mimo wszystko króla wychowanego na rumuńskiej ziemi, wolnego od wpływów groteskowych monarchii Zachodu.

Kategoria: Aleksandra Solarewicz, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *