banner ad

W Prusiech ród cesarski ma się dobrze

800px-Georg_Friedrich_Prinz_von_PreussenDrodzy Czytelnicy przypominają niecierpliwie, że do 1918 roku Polacy mieli oddanych przyjaciół nie tylko na dworach Wschodu, ale i Zachodu. Tfu! Nie zarzucajcie nam więcej rusofilii, gdy z radością informujemy, że za Odrą rozwija się bez większych utrudnień zacny ród Hohenzollernów, który przez ponad sto lat cywilizował nasze zachodnie województwa.

Głową Domu Hohenzollernów jest obecnie książę Georg Friedrich (ur. 1976) von Preussen, prawnuk JW Wilhelma II, o którym jeszcze z westchnieniem opowiadają nasze babcie. Książę Georg jest mężem księżniczki Sophie (ur. 1978) von Isenburg. Ci dwoje są rodzicami bliźniąt, imieniem Carl Friedrich i Louis Ferdinand (ur. 2013) oraz córki Emmy (ur. 1915).

JW książę nie zdradza aspiracji imperatorskich. Jednakowoż entuzjazm naszych zachodnich sąsiadów, jaki towarzyszył w 1991 roku złożeniu prochów Fryderyka Wielkiego w Poczdamie (transparent "Prussia live!" etc.), daje nadzieję, że kiedy Unia się ostatecznie rozleci, nie zostaniemy pozostawieni samym sobie.

AS 

Książę Georg Hohenzollern, fot. Gryffindor/ Wikipedia
 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *