banner ad

USA i NATO gotowe do wojny?

| 28 lipca 2015 | 2 komentarze

syriaW dniu dzisiejszym (28 lipca 2015), Turcja i 27 pastw członkowskich NATO spotka się w Brukseli aby przedyskutować turecki plan walki z tzw. Państwem Islamskim oraz Partią Pracujących Kurdystanu. Częścią debaty ma stać się pomysł wprowadzenia w Syrii tzw. strefy wolnej od islamskiego ekstremizmu.

Stany Zjednoczone potwierdziły, że wspólnie z Turcją uzgodniły już plany zaatakowania pozycji Państwa Islamskiego w północnej Syrii. The Washington Post określił strefę buforową jako obszar o długości ponad 100 kilometrów na zachód od rzeki Eufrat i ciągnący się aż po syryjską prowincję Aleppo.

Celem wprowadzenia strefy wolnej od ISIL jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności wzdłuż granicy między Turcją a Syrią” – powiedział cytowany w the Washington Post przedstawiciel amerykańskiego rządu.

 

cs/euobserver.com/

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Passenger pisze:

    Jeżeli uda się Turkom wciągnąć NATO do wojny przeciw Kurdom (któzy jako jedyni teraz skutecznie walczą z ISIS), to będzie szczyt hipokryzji struktur paktu pólnocnoatlantyckiego i druga Jałta :/

  2. Łukasz pisze:

    Kurdystan nie jest nikomu na rękę. Nikomu z bogatych a jednocześnie jest papieskie lakmusowym na ich prawdziwe interesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *