banner ad

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego uczą dzieci jak obcinać głowy

| 21 lipca 2015 | 0 Komentarzy

terrorTerroryści prowadzą szeroko zakrojoną rekrutację wśród dzieci żyjących na kontrolowanych przez terrorystów obszarach Syrii i Iraku – podała wczoraj agencja Associated Press (AP).

 

Materiał AP opisywał jak terroryści na obu kontrolowanych terytoriach organizują specjalne imprezy dla dzieci wabiąc je napojami i słodyczami. W reportażu można było także przeczytać o jazydzkim chłopcu o imieniu Yahya, który został pojmany przez terrorystów grupy Takfiri w czasie zeszłorocznych walk w północnym Iraku. Yahya'owi udało się zbiec z obozu treningowego Farouq, znajdującego się w syryjskim mieście Raqqa. Chłopiec opowiedział dziennikarzom AP jak pokazywano mu filmy, na których terroryści obcinali swoim ofiarom głowy, a następnie uczono go tego samego z użyciem miecza i lalek. "Uczyli mnie jak trzymać miecz i jak nim uderzyć. Powiedzieli mi, że to głowa niewiernych". 14 letni chłopiec wspominał także o trwającym 5 miesięcy treningu, na którym 8-10 godzin dziennie szkolono go min. z obsługi broni oraz strzelania na krótkich dystansach. Dzieci były maltretowane fizycznie i zmuszane do bicia się między sobą – wspomina Yahya.

 

Terroryści twierdzą, że posiadają setki takich obozów szkoleniowych. Organizacja o nazwie the Syrian Observatory for Human Rights szacuje, że tylko w tym roku liczba dzieci poniżej 16 roku życia, która została wcielona w organizacje terrorystyczne Państwa Islamskiego wynosi 1100. W zeszłym tygodniu terroryści opublikowali w mediach wideo, na którym młody chłopiec pod okiem dorosłego obcina głowę pojmanemu żołnierzowi sił syryjskich.

 

cs/presstv.com

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *