banner ad

Samołyk: Ultimatum dla Unii [Video]

| 24 maja 2016 | 8 komentarzy

 

 

Pozbieram informacje z zeszłego tygodnia. Wielkie Imperium Polskie, którego sprawy tak bardzo zajmują UE przykrywa mało znaczące i marginalne problemiki takich peryferyjnych państw europejskich jak: Niemcy, Francja, Belgia, Szwecja… Czas wziąć sprawy w swoje ręce.

Żarty się skończyły. Nie będzie już śmieszkowania. Stawiam Unii Europejskiej ultimatum.

za youtube.com

 

Polecamy kanał YT oraz stronę FB Pana Tomasza:

YouTube.com   Facebook.com

 

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (8)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Robert G. pisze:

  Niestety, czysto polskie, zasciankowe wymadrzactwo i ruszanie palcem w bucie, z ktorego tylko w Polsce ktos sie posmieje, ale w swiecie spowoduje tylko wzruszanie ramionami.
  Moze to i dobre, bo to wzruszanie ramionami naszemu Krajowi nie zaszkodzi, bo i tak nikt tego nie zrozumie i nie poczuje sie tym obrazony.   

  Troche gorsze byly, powiedzmy niezbyt kulturalne i zupelnie niedyplomatyczne "listy" niektorych naszych domoroslych nowodyplomatow, a juz szczegolnie, pozwole sobie powiedziec wprost bezczelny "pseudopasterski" list TW Lucjana, czyli biskupa W. Meringa list do Martina Schulza utrzymany w tonie wiejskiego proboscinka karcacego "maluczkich".

  Zanim autor tego wideo zabral sie do sprzatania (na czarno) cudzego salonu (czyzby Polski w nim nie bylo ?) powinien troche poczytac, a przede wszystkim Wesele Wyspianskiego. Moze wtedy zrozumialby, ze wspolczesna Europa dawno juz nie ma nic wspolnego z Bronowicami, czego ja tez Polsce zycze.                                     

 2. Konrad Januszewski pisze:

  Nie wypowiadaj się w tak lekceważący i gorszący sposób o biskupie Kościoła Katolickiego.

 3. R.Glenervan pisze:

  @Konrad Januszewski

  Po pierwsze, nie pilem z Panem bruderszaftu (wogole nie uzywam alkoholu) wiec nie jestem z Panem na "ty". Panska forma zwracania sie do mnie na tym forum pokazuje Panski brak  kultury..

  Po drugie, Kosciol Katolicki mial i bedzie mial roznych "pasterzy", takze takich, ktorych sie  wstydzi.  Wsrod Prymasow Polskiego K:K. byli Felinscy (slyszal Pan o kims takim? i Wyszynscy, byli takze tacy, ktorych Lud Polski wieszal na suchych galeziach. Prosze przeczytac "List otwarty"X.Kajsiewicza opublikowany na tej platformie.

  Co do TW Lucjana b.Meringa proponuje przeczytac, co pisal o nim  w rp teraz tak w mediach obecny Cezary Gmyz, podaje link:  

  http://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup-wloclawski-w-aktach-IPN.html#ap-2

  Reasumujac ton Panskiego komentarza nie odbiega daleko od tonu tego "pasterza" a gorszaca  jest nie moja wypowiedz, ale czyny takich jak on.

  P.S. Dla Moderatorow

  W gruncie rzeczy zarowno zasciankowo-niekulturalny "komentarz" tego Pana Januszewskiego, jak i moja na ten "komentarz" riposta odbiegaja od tematu, ktorym jest – moim zdaniem to bardzo prymitywne, wylacznie na wewnetrzny uzytek okreslonych kregow skierowane wideo. Dlatego, jezeli wogole, to skreslenie obu naszych komentarzy mogloby swiadzyc o reprezentowanej przez Panstwo zelaznej zasadzie obowiazkowego trzymania sie tematu, z czym moglbym sie calkowicie zgodzic. Jednak skreslenie tylko mojej riposty swiadczyloby niestety o tym, ze sa Panstwo tylko jeszcze jednym pseudopatriotycznym lobby i z prawdziwym konserwatyzmem niewiele Panstwo maja do czynienia. A szkoda !  W nadziei, ze tak nie jest podaje jeszcze raz moja riposte z malym uzupelnieniem.

 4. Robert G. pisze:

  Przepraszam i zwracam honor. Prowadza Panstwo wspaniala robote !

 5. Redakcja pisze:

  Panie Robercie, niestety nasza redakcja nie pracuje 24h/dobę i często zdarza nam się moderować komentarze z dużym opóźnieniem.

   

  Pozdrawiamy

  MK

 6. Robert G. pisze:

  Rozumiem. jeszcze raz przepraszam i tez serdecznie pozdrawiam.

  Poza tym gratuluje swuetnego wyboru wiekszosci publikacji.

 7. Konrad Januszewski pisze:

  @R.Glenervan:

  Po pierwsze, nie pilem z Panem bruderszaftu (wogole nie uzywam alkoholu) wiec nie jestem z Panem na "ty". Panska forma zwracania sie do mnie na tym forum pokazuje Panski brak  kultury.

  Wielce Szanowny Panie! Oczywiście bardzo przepraszam za mój wielki nietakt. Niestety nie jestem tak bardzo obyty z savoir – vivrem jak Wielce Szanowny Pan. Jestem tylko młodym łysym drabem z pewnej podkrakowskiej galicyjskiej wioski, zapewne dlatego jak Wielce Szanowny Pan to zgrabnie ujął, czasem zdarza mi się niechcący pisać tak zasciankowo-niekulturalne "komentarze", które nie dosyć że są oburzające, to jeszcze prostackie i ocierające się niemal o wulgarność.

  Jeśli Wielce Szanowny Pan wybaczy mi Wielką Obrzydliwą Potwarz jaka miała miejsce z mojej strony będę bardzo wdzięczny. Taka nikczemność w stosunku do Wielce Szanownego Pana już więcej się nie powtórzy.

  Po drugie, Kosciol Katolicki mial i bedzie mial roznych "pasterzy", takze takich, ktorych sie  wstydzi.  Wsrod Prymasow Polskiego K:K. byli Felinscy (slyszal Pan o kims takim? i Wyszynscy, byli takze tacy, ktorych Lud Polski wieszal na suchych galeziach.

  Niestety nie słyszałem ani o wymienionych tutaj przez Wielce Szanownego Pana z niewątpliwym Szacunkiem Felińskich ani o Wyszyńskich.

  Czy zatem fakt, że – jak Wielce Szanowny Pan z szacunkiem raczył zaznaczyć Wielką Literą – "Lud Polski"  wieszał niektórych swoich "Pasterzy" na drzewach, fakt tegoż wieszania może być godny sympatii? Proszę się nie obrazić, jednak "duch" zdania, które Wielce Szanowny Pan napisał, zdaje się sugerować w mojej niskiej opinii, ton pewnej sympatii do tego typu praktyk. Jeśli moje domysły są trafne, nie mogę zgodzić się z rozumowaniem Wielce Szanownego Pana.

  Co do TW Lucjana b.Meringa proponuje przeczytac, co pisal o nim  w rp teraz tak w mediach obecny Cezary Gmyz, podaje link:  

  [link]

  Oczywiście z ogromną dozą prawdopodobieństwa jest to prawda. Co nie zmienia faktu, że bp. Mering jest Pasterzem Kościoła Katolickiego i jesteśmy mu winni szacunek. Ze swoich win odpowie przed Bogiem. Nie wiem jak Wielce Szanowny Pan, ale ja nie czuję się predestynowany do osądzania i wygłaszania deklamacji na temat biskupa.

  Z wyrazami Szacunku.

  Konrad Januszewski.

   

   

   

 8. Robert G. pisze:

  Po pierwsze, Polski Kosciol Katolicki istnieje i zyje z woli Polskiego Ludu, a nie Lud z woli Kosciola. Jezeli przedstawiciele tego Kosciola dzialaja na szkode Ludu, odpowiadaja najpierw przed tym Ludem, Odpowiedzialnosc przed Bogiem to ich prywatna sprawa.

  Po drugie, denuncjacja kolegow przed rezimem dla uzyskania wlasnych profitow, jakiekolwiek by one nie byly, to nie sprawa "teologiczna", tylko pospolita zbrodnia, za ktora odpowiada sie w pierwszym rzedzie przed prawem. Co do odpowiedzialnosci przed Bogiem – jak wyzej. Uwaza Pan, ze mozna bezkarnie czynic dramnstwa "na tym padole" i liczyc na Laske Boska na tym drugim ?

  Po trzecie, wiedza o Polskich Swietych nie powinna byc wiernemu Polskiemu Katolikowi obca, radze ja uzupelnic. Wikipedia jest ostatnio coraz bardziej manipulowana, ale o Swietym Zygmuncie Sczesnym Felinskim mozna jeszcze w niej poczytac, podaje link:                               https://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Szcz%C4%99sny_Feli%C5%84ski

  Nie wierze, by biskup Mering moglby byc kiedykolwiek kanonizowany. A o Swietym Felinskim pozwole sobie jeszcze napisac (moze to byc powodem skreslenia mojego komentarza), ze On powinien byc prawowitym mieszkancem Wawelu, a nie – nawet sympatyczny – karzel, klekajacy z politycznych powodow przed pomnikiem zbrodniarza Kurasia. Felinski klekal tylko przed Bogiem i chyba woli teraz goscic u Niego.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *