banner ad

Rosjanie zniszczyli ponad tysiąc cystern z ropą ISIS

| 16 grudnia 2015 | 2 komentarze

Powołujący się na rosyjski Izwiestii portal Defence24.pl informuje o atakach lotniczych na konwoje z przejętą przez ISIS ropą.

 

Według rosyjskich Izwiestii rosyjskie siły powietrzne operujące w Syrii zniszczyły siedem kolumn cystern przemycających ropę pochodzącą z pól naftowych kontrolowanych przez Daesh.

 

– informuje Defence24.pl

 

su27

 

Handlujący ropą terroryści z ISIS doznali poważnych strat w środkach transportu tego surowca:

 

Zdaniem gazety łącznie podczas całej operacji Rosjanie wyeliminowali już ponad 1,2 tys. takich cystern. Stanowią one najpopularniejszy środek przemytu. Surowiec z pól kontrolowanych przez dżihadystów jest skupywany przez pośredników i z zyskiem odsprzedawany na rynkach ościennych. Chodzi głównie o Turcję, Jordanię i Iran.

 

– dodaje polski portal.

 

 

za Defence24.pl

 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Kanon24.pl pisze:

    Państwo Islamskie funkcjonuje dzięki posiadaniu ogromnych funduszy uzyskanych z handlu ropą. Zdumiewajace , że żadne z państw dokonujących nalotów na dżihadystów nie próbowało uderzyć w podstawy funkcjonowania Kalifatu . O złożonej sytuacji  w tamtym rejonie , o powiązaniach dżihadystów z państwami ościennymi, napisał Benjamin Hall w swojej relacji z pobytu w strefie działań zbrojnych Państwa Islamskiego.  http://kanon24.pl/7681,isis-panstwo-islamskie.html

  2. Aleksander pisze:

    Państwo islamskie trwa , bo ma trwać w imię interesów , których do końca nie znamy.

    Gdyby decydenci chcieli  chcieć , załatwili by ten problem bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *