banner ad

Rodzina Romeike może zostać w USA

| 5 marca 2014 | 0 Komentarzy

HSLDAAmerykański Department of Homeland Security poinfomował ustnie organizację na rzecz nauczania domowego (Home School Legal Defense Association, HSLDA), iż reprezentowana przez nią rodzina Romeike może pozostać na terytorium USA. Tym samym zmieniona została decyzja administracji Baracka Obamy odmawiająca udzielenia azylu rodzinie Romeike, która 4 lata temu uciekła z Niemiec do USA.

Przypomnijmy: Uwe and Hannalore Romeike nie zgodzili się na to, by ich dzieci uczęszczały do szkoły, gdyż obawiali się demoralizacji swoich pociech pod wpływem – ich zdaniem – antychrześcijańskiego programu nauczania obowiązującego w niemieckich szkołach. Dla swoich dzieci prowadzili nauczanie domowe, co w Niemczech jest zabronione. W związku z tym państwu Romeike groziły utrata praw rodzicielskich, a nawet więzienie. Rodzina wystąpiła do władz amerykańskich o udzielenie im azylu. W 2010 r. sędzia imigracyjny przychylił się do wniosku, uznając, że rodzina Romeike była w Niemczech prześladowana, gdyż państwo zmuszało rodziców do wysyłania dzieci do szkoły. Decyzja ta została uchylona przez administrację Baracka Obamy a rodzinie Romeike grozła deportacja do Niemiec.

Informacje na temat sprawy rodziny Romeike dostępne są na stronie organizacji "Home School Legal Defense Association": http://www.hslda.org/legal/cases/romeike.asp

 

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *