banner ad

Ratunek dla karmelu w Mayerlingu

| 3 października 2014 | 0 Komentarzy

mayerlingAustriaccy monarchiści apelują o pomoc finansową dla Mniszek Karmelitanek z Mayerlingu, by ratować zabudowania klasztoru. Obiekt znajduje się w opłakanym stanie. Jako że Austria jest republiką i miejsce, ważne dla historii tego kraju, nie jest już otoczone opieką cesarza, do pomocy poczuwają się ludzie dobrej woli, w tym właśnie monarchiści.

Klasztor powstał z przebudowanego zameczku myśliwskiego, który należał do arcyksięcia Rudolfa Habsburga. W 1889 roku, w tym zameczku zginęli w niewyjaśnionych do końca okolicznościach następca tronu Austrii, arcyksiążę Rudolf i jego kochanka, baronówna Mary Vetsera. Po tej tragedii cesarz Franciszek Józef przekazał obiekt Karmelitankom, które go przebudowały. Ołtarz w kaplicy klasztornej stoi dokładnie w tym miejscu, gdzie niegdyś stało łoże.

Przez 125 lat siostry utrzymywały klasztor same, bez niczyjej pomocy, ale czas zrobił swoje: klasztor i jego otoczenie znajdują się w opłakanym stanie. Choć nie widać tego na "załączonym obrazku", potrzeba ratować mury, przebudować węzeł sanitarny i uporządkować teren. Siostry utrzymują się z goszczenia i oprowadzania turystów, więc same nie są w stanie uzbierać potrzebnej kwoty 1,6 mln euro. Dlatego właśnie Schwarz-Gelbe Allianz włączył się do akcji „Ratuj Karmel Mayerling”.

Szczegóły:

http://www.karmel-mayerling.org/hilfe/rettet-den-karmel-mayerling/

www.sga.monarchisten.org  

AS

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *