banner ad

Przywrócenie plutonów egzekucyjnych w Utah

| 25 marca 2015 | 0 Komentarzy

800px-Utah_State_Capitol_BuildingAmerykański stan Utah wznowi korzystanie z plutonów egzekucyjnych w przypadku braku trucizny wykorzystywanej podczas dożylnej metody (lethal injection) wykonywania kary śmierci.

Gubernator Gary Herbert podpisał odpowiednie rozporządzenie w poniedziałek 23 marca.

Wsród kontrowersji i burzy medialnej , wywołanej przez środowiska lewicowe i prawoczłowiecze, stanowe biuro prasowe zwróciło uwagę na fakt  że inne stany również  pozwalają na alternatywne metody egzekucji. Na przykład w Waszyngtonie, więźniowie mogą zażądać śmierci przez powieszenie. W New Hampshire powieszenie używane jest jako metoda zastępcza – kiedy  ‘zastrzyki śmierci’ są niedostępne.

W opinii reprezentanta partii republikańskiej Paul Ray’a Clearfield, wyszkoleni strzelcy są bardzo precyzyjni a śmierć z ich ręki bardziej przyzwoita niż ciągnące się bez końca i często pełne agonii zejścia związane z nieprawidłowo wykonanymi  wyrokami śmierci przez lethal injection.

Przeciwnicy (z Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich) nowo wdrożonego prawa twierdzą że wykorzystywanie oddziałów egzekucyjnych jest po prostu  barbarzyństwem podkreślając że powyższa ustawa to nic innego jak "zacofaństwo i ciemnogród [ostęp]” .

 

 

Komentarz: Ach, jak dobrze być zacofanym ciemnogrodzianinem…

 

 

AJ

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *