banner ad

Polecamy książkę Kajetana Rajskiego. Lektura obowiązkowa.

| 1 marca 2014 | 0 Komentarzy

ksiazka rajskiegoZachęcamy do lektury książki Kajetana Rajskiego "Prawdziwy mężczyzna… czyli kto?", poświęconej niezwykle ważnej obecnie kwestii zachwiania atakowanej zewsząd męskiej tożsamości i roli społecznej, jaką ojciec, katolik lub żołnierz winien odegrać XXI wieku.

 

 

Od Autora:

"Zauważany jest kryzys tożsamości mężczyzny. Zniewieściałe ich wychowanie można zaobserwować już od przedszkola. O ile kilka lat temu zwyczajnym widokiem był obraz chłopców bawiących się zabawkami imitującymi broń, o tyle dzisiaj jest to rzecz raczej niespotykana, a wręcz potępiana przez nowoczesnych pedagogów.

 

W środowiskach chrześcijańskich pokutuje również niepełny obraz Chrystusa. Przedstawia się Go jako czułego przyjaciela wybaczającego grzechy, uzdrawiającego chorych, nawołującego do opieki nad bliźnimi. Zapominamy jednak o Panu Jezusie, który wywracał stoły w świątyni jerozolimskiej, gdy oburzony był targowiskiem, które uczyniono w domu Jego Ojca i który mówił, że przyszedł przynieść na ziemię miecz, a nie pokój.

 

Zapominamy wreszcie o słowach św. Pawła, który mówił: "Kiedy bowiem będą mówić: "Pokój i bezpieczeństwo" – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną". Oczywiście miłość jest filarem religii katolickiej. Jednakże świat współczesny zapomina, a wraz z nim część chrześcijan, że miłość jest nie tylko czuła i serdeczna, ale też wymagająca i twarda – zależnie od okoliczności".

 

Książka do nabycia tutaj:

 

http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=2258

 

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *