banner ad

PiS przyznaje się do lewicowości

17 lipca ośmioro polityków Nowej Lewicy (Wiesław Buż, Jacek Czerniak, Wincenty Elsner, Karolina Pawliczak, Wiesław Szczepański, Tomasz Trela, Sebastian Wierzbicki, Bogusław Wontor) decyzją przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego zostało zawieszonych w prawach członka ugrupowania. Zawieszenie jest karą za to, że sprzeciwili się formalnemu podzieleniu partii na dwie frakcje (SLD i Wiosnę). Następnego dnia poseł Marcin Horała oznajmił, że zawieszeni działacze lewicy mogą przejść do PiS. Wypowiadając się w programie „Śniadanie Rymanowskiego”, poseł PiS stwierdził, iż taki transfer jest wykonalny, jeśli lewicowcy spełnią pewne warunki. Wśród tych warunków Horała wymienił „odcięcie się od przeszłości” i „radykalną zmianę poglądów”.

 

Źródło: Polsat News

 

Komentarz: Nikt chyba nie wierzy, że z okazji przejścia z jednego klubu parlamentarnego do drugiego lewicowi politycy naprawdę dokonaliby „radykalnej zmiany poglądów”. Nie wierzy w to zapewne nawet poseł PiS, który o tym mówił. Jego wypowiedź należy więc interpretować tak, że „prawicowe” i „konserwatywne” PiS nie ma nic przeciwko przyjmowaniu w swoje szeregi regularnych lewicowców, którzy już nieraz zademonstrowali, jakie mają poglądy na różne ważne kwestie. Nie byłby to zresztą pierwszy taki przypadek w obozie Kaczyńskiego, bo przecież nie dalej jak w marcu posłanka Monika Pawłowska, wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Lewicy i działaczka Wiosny Roberta Biedronia, przeszła do Porozumienia Jarosława Gowina, które w sejmie współtworzy klub Zjednoczonej Prawicy wraz z PiS. Prawicowi komentatorzy życia politycznego III RP od dawna krytykują PiS jako modelowy przykład tego, co Stanisław Cat-Mackiewicz nazywał „łże-prawicą”. Niniejszym PiS własnymi ustami potwierdza ich obiekcje. Do partii Kaczyńskiego dobrze pasuje też określenie użyte niegdyś przez Ośrodek Studiów Wschodnich w odniesieniu do polityki Władimira Putina: „potiomkinowski konserwatyzm”. Z tym, że prezydent Putin przy wszystkich swoich wadach nadal jest daleko bardziej konserwatywny niż PiS. (A.D.)  

 

 

Kategoria: Adam Danek, Wiadomości

Komentarze (13)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Wieslaw Leon Lambui - Lewicowosc pisze:

  Co to oznacza“byc lewicowcen“?

  Cytat z Wikipedii ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica ) :

  Lewica – określenie pochodzące z okresu rewolucji francuskiej, używane w odniesieniu do ruchów żądających zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych. Głównym założeniem lewicy jest dążenie do równości społecznej“.

  W tym ujęciu „być lewicowcem“ oznacza całkowicie utożsamiać się z podstawami Chrześcijaństwa, chrześcijańskiej Miłości Bliźniego.

  I tak „lewicowe” były pierwotne gminy chrześcijańskie, lewicowa była Jezuicka Republika Guarani (https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Guarani), lewicowy był też Południowoamerykański „ Kościół Wyzwolenia ( https://www.ekumenizm.pl/religia/inne/czym-jest-teologia-wyzwolenia/ ), cytuje założenia tego ruchu :

  „Teologia wyzwolenia jest ruchem, który wyłonił się wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego w Ameryce Łacińskiej w latach 60. ubiegłego wieku. Zaproponował on nową interpretację ewangelicznego posłania wobec wyzwań społecznych. Dla teologii wyzwolenia przyniesiona przez Jezusa Chrystusa wolność nie jest wyłącznie wolnością duchową, ale również wybawieniem od ucisku i niesprawiedliwości również tutaj, na Ziemi. Kościół nie powinien przejmować się tylko ograniczeniem zasięgu nędzy, jakby wszystko miało być wyłącznie wolą Boga, ale powinien zająć się prawdziwymi społecznymi przemianami i uznać, że bieda wcale nie pochodzi od woli Boga, ale wprost przeciwnie, jest owocem wyzysku, eksploatacji jednych przez drugich.

  Nic dodać, nic odjąć.

  Niestety Chrześcijaństwo, szczególnie Kościół Katolicki, wyzbyło się tej na wskroś pozytywnej „lewicowości” w momencie ustabilizowania się ośrodka pieniędzy, władzy i niestety często także zbrodni –  Watykanu.

  Ale powracam do PIS-u.

  Nie jestem żadnym „miłośnikiem” tej partii, a Kaczyńskiego i wielu jego partyjnych towarzyszy złapałem wielokrotnie na programowych kłamstwach.

  Ale, jeżeli ta partia będzie się coraz bardziej utożsamiać z ta pierwotna, chrześcijańska „lewicowością”, a są do tego przyczynki, to byłoby dobre rozwiązanie dla tej RP, mogące się skutecznie przeciwstawić pociągającej zwłaszcza młodzież agresji idącego z satanistycznego (NWO) Zachodu perwersyjnego lewactwa.

   

 2. stary koń pisze:

  przez lata PRL a także po transformacji ustrojowej miałem okazję przekonac się o tym czy jest tzw.lewicowa mentalnosć……nie można powiedzieć,ze jest/była pozytywna;;.i,ze socjalizm jest chrześciański…..oczywiście była katolewica jako "wybitny" nurt oPOzycji;obok lewicy laickiej;a do chrzesciaństwa odwolywali uczestnicy tęczowych parad/Chrystus też szedłby w takim POchodzie z uciśnionymi i prześladowanymi;nie potępiął nikogo;wg niejakiej Diduszko;czy Tuska-szefa chadeckiej frakcji w PE;dla takich PObożnych-Chrystus jest niczym Janosik;zabierający bogatym i dający biednym;"lewica już nie zabija,ale zawsze kłamie;jest najzdolniejszym menadżerem kloaki …zboczem po którym staczają się wszelkie przymioty ducha"/N.Gomez Davila/

 3. francopilot pisze:

  ale oni do PiS nie przejdą- raczej do "Chłopów" z Wiejskiej

 4. Lewactwo to nie lewica pisze:

   @Stary Kon

  Przykro mi, ale Pański komentarz nie ma nic do czynienia z obiektywna ocena lewicowości.

  Ani w PRL-u, ani tym bardziej po transformacji (na co?) nie istniała i nadal nie istnieje „lewicowa”, oparta na chrześcijańskich tradycjach mentalność, powtarzam cytat z Wikipedii:

  << Lewica – określenie pochodzące z okresu rewolucji francuskiej, używane w odniesieniu do ruchów żądających zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych. Głównym założeniem lewicy jest dążenie do równości społecznej”. W tym ujęciu „być lewicowcem“ oznacza całkowicie utożsamiać się z podstawami Chrześcijaństwa, chrześcijańskiej Miłości Bliźniego. >>

  Pańskie „doświadczenia” bazują wyłącznie na, niestety bardzo typowym dla Polski powojennej, „lewactwie”, to jest na kierunku i mentalności polityczno-społecznych ugrupowań, posługujących się z frontu lewicowymi (w powyższym sensie) sloganami i fasadami, za którymi kryje się wszystko inne dające tym ugrupowaniom władze i pieniądze. Pod tym płaszczykiem ugrupowania te nie cofają się nawet przed działalnością zbrodnicza. ALE TO NIE JEST ŻADNA LEWICA, A TYLKO LEWACTWO!

 5. stary koń pisze:

  nie pisałem,że była w PRL pozytywna lewicowa mentalność,ani,że socjalizm był/jest "chrzesciański";z takim sie nie sPOtkałem….była katolewica;ale już w samej nazwe nurtu jest sprzecznosć…zastanawiam się czy obecnie istnieje wogóle klasyczna lewica;czy raczej już tylko lewactwo?

 6. francopilot pisze:

  Papieże od samego początku mieli negatywne podejscie do socjalizmu z powodu stosunku socjalistów do własnosci prywatnej;oraz podejscia ideologicznie wrogiego do wiary chrzesciańskiej;zaznaczali w swoich dokumentach rożnicę pomiedzy komunizmem a socjalizmem,ostrzegając przed uleganiem iluzji ruchów socjalistycznych inspirowanych przez ideologie nie do pogodzenia z wiarą katolicką;/Leon XIII;"Rerum novarum";Pius XI:"Divini redemptoris" i "Quadragesimo anno";Paweł VI:"Octogesima adveniens'; Jan Pawel II:'Centessimus annus" czy "Dives in misericordia"./jest sporo opracowan  w temacie;socjalizm i komunizm potepione przez papieży…..

 7. reakcjonista pisze:

  "być lewicowcem oznacza całkowicie utożsamiać się z podstawami Chrześciaństwa,chrześciańskiej miłosci bliżniego….."na fali reformacji w Niemczech;z inspiracji tzw.kaznodziei z Zwickau głoszących chrzesciańską naukę wg Lutra wybuchła tzw.wojna chłopska ogarniająca kraje niemieckie aż po Łabę;powstańcom chodzilo o rownosć/co twoje to niesprawiedliwe;dlatego będzie nasze wspólne;/Engels-po latach- nazwał powstańców chłopskich inspirowanych chrześciaństwem-prekursorami komunistów;a Luter musiał wyjsć z ukrycia aby uspokoić nastroje;reinterpretując swoją naukę,nakazując posłuszeństwo wobec władzy świeckiej….

 8. Czy klasyczna lewica wymarla pisze:

  @Stary Koń

  Ma Pan racje, klasyczna Lewica wymarła, a jej ostatki w tzw., "chrześcijańskim ujęciu", myślę tu o Teologii Wyzwolenia zniszczył ostatecznie Jan Paweł II.

  Pokrywa się to tez z postem @francopilot-a. Papieże z reguły trzymali z "pochodzącą od Boga(?) władza", a ich prace świadomie chyba przyczyniały się do chaosu pojeciowo-rzeczywistego, generującego kolejne bzdurstwa. Niestety była to bezmyślność, która spowodowała urośniecie w siły lewactwa, dążącego do całkowitego zniszczenia Chrześcijaństwa. W jednym Jan Paweł II miał absolutna racje: Nastała cywilizacja śmierci, a do jej powstania mocno przyczyniła się "góra" Katolicyzmu. Parafrazując Norwida: Idzie noc, idzie czarna, jak dusza tego Kościoła.Na naprawę chyba już zbyt późno, nikt w cos takiego nie uwierzy.

 9. fiesta pisze:

  PiS to partia interesow syjonistycznych oraz zydo-socjalisci u wladzy w Polsce, a zarazem zwolennicy Selmana vel J.Pilsudskiego z rodu Ginetow, Butlerow i Selmanow – w 1914r Selman vel J.Pilsudski powiedzial o sobie , ze nie jest Polakiem w obecnosci hrabiego Badeni i panstwa Rudzinskich zamieszkalych w Osieku k/Oswiecimia (fragment informacji pochodzi z ksiazki H.Pajaka pt. PONURA PRAWDA O PILSUDSKIM).

  W 2006r Kalkstein vel L.Kaczynski rozpoczal proces judaizacji Polski poprzez zapalenie menory w palacu prezydenckim (grudzien 2006r) i od tego czasu ten poganski obyczaj wszedl na stale do repertuaru antypolskiego widowiska w polskim urzedzie panstwowym.

     

   

 10. fiesta pisze:

  Re: Wikipedia i haslo "komunizm".

  Otoz zydzi opanowali nie tylko media, ale rowniez szkolnictwo, wydawnictwa ksiazkowe i encyklopedyczne i robia gojom wode w mozgu, czego przykladem jest doszukiwanie sie "komunizmu" w Listach Apostolskich w erze poczatkow chrzescijanstwa na ziemi, a nastepnie w skupiskach ludzkich zamieszkalych przez gojow w Europie, ktore zyly we wspolnotach dzielac to i owo, ale ani slowa o skupiskach zydowskich, ktore zyly w calkowitej izolacji od gojow i ukrywaly swoje prawa i przepisy przed gojami i zarazem same sa przykladem komunizmu jako grupa spoleczna od prawie 2 tysiecy lat.

  Zatem komunizm wywodzi sie od zydow, a komunizm jako ustroj polityczny wywodzi sie od 2 zydow: Marksa i Engelsa (autorzy Manifestu Komunistycznego 1848r), przy czym komunizm jako ustroj polityczny mial za zadanie oglupic gojow teoriami wymyslonymi przez zyda Marksa i zyda Engelsa, a nastepnie wywolac rewolucje w panstwach i narodach (wojne domowa) przeciwko panujacemu ustrojowi w panstwie, na czele ktorej stali ZYDZI, ktorzy przejmowali wladze w panstwach i narodach, stajac sie panami zycia i smierci gojow oraz wlascicielami panstwa i bogactw w panstwie wlacznie z wlasnosca prywatna zamoznych gojow.

  W ten sposob pojawila sie nowa CZERWONA BURZUAZJA, ktora skupiala w swoich lapach wladze w panstwie, a goje byly karmione przez zydow u wladzy w panstwie propaganda o budowie "raju na ziemi".

  Lupem zydow stala sie Francja, ktorzy sfinansowali i przeprowadzil tam rewolucje w 1789r , a nastepnie przejeli wladze we Francji. Nie bylo tez "szturmu Bastyli", ani "zburzenia Bastylii" i jest to zydowski pic propagandowy w celu podkoloryzowania tamtejszych wydarzen – tych informcji nie podaje Wikipedia i inne zrodla encyklopedyczne, poniewaz sa w lapach zydow, ktorzy dbaja o to, zeby goj byl glupi.

  Rewolucja 1917r w Rosji to rowniez zydowska robota i zydzi przejeli calkowita wladze w Rosji i nad Rosjanami. Zydostwo u wladzy w Rosji nie ukrywalo, ze ich celem jest zaprowadzenie komunizmu w calej Europie i w swiecie i maja na to pieniadze i swoich ludzi: zydow lub platnych zdrajcow (gojow).

   

   

   

   

 11. fiesta pisze:

  Lewactwo to nie lewica pisze: 30 lipca 2021 o 20:18 ….pod adresem "Stary Kon" poslugujac sie haslem "lewica" z Wikipedii, ze komunizm ma pierwiastek chrzescijanski.

  Otoz wyraz komunizm wzial sie od lacinskiego wyrazu "communis" i oznacza: wspolny, powszechny…. i takie samo znaczenie ma wyraz "katolicki" (wspolny, powszechny) w odniesieniu do instytucji Kosciola Katolickiego.

  Tymczasem jesli posluzymy sie okresleniem lacinskim "communis" to podstawowa komorka organizacyjna jaka jest RODZINA (ojciec, matka i dzieci) rowniez ma cechy komunizmu, poniewaz zamieszkuja we wspolnym domu, uzywaja tych samych mebli, talerzy, misek, widelcow, lyzek etc. A rodzina z kolei jest jeszcze starsza niz chrzescijanstwo, ale specjalisci od propagandy nie sa zainteresowani szukaniem zwiazku rodziny z wyrazem "communis" (wspolny powszechny) , poniewaz to nie robi takiego wrazenia jak w przypadku przypisania chrzescijanom komunizmu, a stad tylko krok do swietosci.

  Dwoch zydow: Marks i Engels korzystajac z zasad chrzescijanskich stworzylo wlasna teorie komunizmu i swoja teoria oglupili setki milionow ludzi i pamietam jak propaganda PRL, a przede wszystkim propaganda ZSRR twierdzila, ze komunizm jest najwyzsza forma zycia spoleczenstwa i dzieki temu wybiorczemu przekazowi oglupiany jest caly swiat, a zarazem propagandysci komunistyczni nie szczedza slow krytyki pod adresem kapitalizmu, demokracji, liberalizmu etc za wyjatkiem krytykowania JUDEO-TALMUDYZMU, ktory m.inn. naucza jak OSZUKAC, OKRASC I ZABIC GOJA oraz ZAPANOWAC NAD GOJAMI I PANSTWAMI.

  Komunizm stal sie narzedziem w lapach zydow do przejecia wladzy nad gojami i panstwami, i zaprowadzenia zydowskiego porzadku swiata, co jest odwiecznym celem zydow i szczegoly znajduja sie w naukach Talmudu, ktory jest uwazany przez zydow za "pismo swiete".

   

   

 12. fiesta pisze:

  @francopilot (2 sierpnia 2021 o 18:02)

  Odniose sie do postaci:

  Pawla 6 – zyda, masona, pedala i modernisty oraz do postacji JP2 – polskiego zyda, masona i modernisty, ktorzy dzialali w strukturach Kosciola Katolickiego (KK) , a zarazem obydwaj pelnili najwyzsze funkcje w KK.

  Otoz w sierpniu 1962r baca Watykanu Jan 23 (zyd, mason i modernista, a zarazem samozwanczy "papiez") zawarl tajny uklad z Nikita Chruszczowem w Metz (Francja) i od tej pory Watykan poszedl na wspolprace z komunistami ZSRR, Wloch etc i to wydarzenie bylo ukrywane przez dziesieciolecia przed koscielnymi owieczkami i baranami.

  2 miesiace pozniej, tj. w pazdzierniku 1962r rozpoczely sie obrady soboru watykanskiego drugiego w/g dyrektyw przygotowanych przez zydow i masonow zagniezdzonych w KK i ich wspolbraci zydow i masonow z Nowego Jorku (rabin A.Heschel ze swoja grupa rabinow oraz prawnik J.Lichten ze swoja grupa zydo-masonow z B'nai B'rith).

  W konsekwencji powstal nowy prad ideologiczny zwany EKUMENIZMEM (zrownanie religii i wyznan) i automatycznie doszlo do DETRONIZACJI Jezusa Chrystusa (prawdziwego Boga).

  Jednoczesnie byl realizowany plan budowy UNII EUROPEJSKIEJ, czyli kolejny lagier na podobienstwo lagru sowieckiego (ZSRR) do czego namawial Polakow "JP2" (Wojtyla-Katz i baca Watykanu), ktory byl pierwszym papiezem w historii KK, ktory odwiedzil SYNAGOGE SZATANA w Rzymie oraz opowiedzial sie za wprowadzeniem JEDNEGO RZADU SWIATOWEGO.

  Tak wygladaja mroczne strony dzialan JP2 , ktore nie sa podawane do publicznej wiadomosci oglupionych koscielnych owieczek i baranow w Polsce i w innych krajach swiata.

  Zatem przywodcy KK poczawszy od papieza-samozwanca J23 (Roncalli)  poprzez P6 (Montini), B16 (Ratzinger), JP2 (Wojtyla-Katz) , a skonczywszy na masonie, lewaku i moderniscie F1 (Bergoglio) , wszyscy poplyneli z pradem zydo-masono-lewacko-libertynskim jak smieci w kierunku NWO (New World Order – nowego porzadku swiata). Wyjatek stanowil JP1 (Luciani), ktory zostal zamordowany w Watykanie po 33 dniach pontyfikatu, poniewaz zagrazal bandzie masonow i przestepcow powiazanych z wloska mafia w habitach kardynalow i biskupow KK, a zagniezdzonych w Watykanie. Po Kosciele Katolickim pozostal szyld z siedziba glowna w Watykanie, ktora obecni wladcy zamienili w siedzibe antychrysta. 

  Mamy zatem skale porownawcza propagandy gloszonej przez liderow KK do ich dzialan/czynow (przypadek P6 i JP2) po soborze watykanskim drugim (odbyl sie w latach 1962-1965).

  Na marginesie dodam, ze w zadnym wypadku nie nalezy kojarzyc chrzescijanstwa z komunizmem i odwrotnie poprzez przypisywanie komunizmowi chrzescijanskiego pochodzenia lub charakteru, poniewaz komunizm wywodzi sie od wyrazu lacinskiego "communis" (wspolny, powszechny) oraz chrzescijanstwo i komunizm to dwie odmienne ideologie. Tymczasem judaizm = komunizm = faszyzm , czyli zrodlem komunizmu i faszyzmu jest judaizm i stoja za tym zydzi.

   

   

   

   

   

 13. Wieslaw Leon Lambui @francopilot pisze:

  @frankopilot

  A z czego wywodzi sie Chrześcijaństwo jak nie właśnie z Judaizmu? Zapomina Pan, ze na początku tego Chrześcijaństwa trzeba było najpierw konwertować do Judaizmu i tylko jako wyznawca Judaizmu można było być ochrzczonym i zostać Chrześcijaninem. Jeśli zna Pan język angielski proponuje zobaczyć, jak religioznawcy tej sfery językowej znajdują Arkę Przymierza: Mianowicie podają na to wiarygodne dowody, iż było to nic innego, jak umowa handlowa z ich,  po części przez nich wymyślonym, a po części od innych poprzedników "przejętym" Bogu. Zna Pan "Epos o Gilgameszu" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Epos_o_Gilgameszu), z  niego to Żydzi "zerznęli" Noego i jego Arkę przywłaszczając sobie te legendę jako własną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *