banner ad

Oficjalny magazyn państwa islamskiego: "Nie ma kogoś takiego jak "umiarkowany muzułmanin"

| 15 października 2014 | 0 Komentarzy

magazine-dabiqW jedym z najnowszych artykułów, na stronach "Diabiq" – magazynu publikowanego przez państwo islamskie dla zachodniego czytelnika, autor  jasno podkreśla, że "umiarkowani muzułmanie" są odstępcami i tylko tak zwani (przez zachodnich liberałów i demokratów – AJ) islamiści są głosicielami prawdziwej wiary. Najnowszy numer obiecuje również podbój Wiecznego Miasta.

Podobnie jak w innych materiałach nformacyjnych państw islamskich, owa publikacja opatrzona jest wysokiej jakości zdjęciami. Chociaż sam tekst jest zlepkiem słów arabskich (tłumaczonych na język angielski), jest dosyć dobrze napisany i łatwy do zrozumienia.

"Dabiq" w bardzo jaskrawy sposób określa misję wojowników allaha – zmusić świat do zaakceptowania islamu (w procesie oddając życie, jeśli to konieczne). Wolność wyboru jest błędem, a mahometanie którzy popierają ten pogląd, są "heretykami". Czytamy: "Zwolennicy tej ideologii nie nakreślają prawdziwego obrazu proroków allaha, jako tych, którzy mają do dyspozycji tylko jedno narzędzie służące do zmiany przekonań swoich ludzi i ich epok. To narzędzie jest dzisiaj określane jako "środki pokojowych zmian". Takie postawienie sprawy jest nieprawidłowe. Innymi słowy, ludzie nie powinni mieć możliwości dokonania wyboru, a nawet powinni być zmuszeni do wiary w islam.

Najnowszy numer magazynu kończy złowieszczą przepowiednią: "Wejdziesz na  Półwysep Arabski,a Bóg (allah) pozwoli ci go podbić, następnie wejdziesz do Persji, a Bóg pozwoli ci ją zdobyć. Wtedy przyjdzie czas by zaatakować Rzym [katolików], i Bóg pozwoli, abyś go zdobył. Wtedy stoczysz bój z Dajjal’em [Diabeł / USA i Zachód] i Bóg pozwoli, abyś go pokonał" (Saih muzułmanin).

AJ

Żródło i okładka ‘Dabiq’ (www.catholic.org)

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *