banner ad

Nowy podatek od mieszkań. Rząd pracuje nad przepisami

Rząd pracuje nad npwym podatkiem. Mieliby nim być obciążeni właściciele niewykorzystanych mieszkań, trzeciego i każdego kolejnego. Pustostany w Polsce stanowią 11 proc. wszystkich lokali mieszkalnych. Wicepremier Piotr Uściński z ministerstwa rozwoju już prowadzi rozmowy na temat nowego podatku.

W kasie państwowej zaczyna brakować pieniędzy na wydatki socjalne, więc w naturalny sposób rząd wrócił do dawnego pomysłu i po cichu go realizuje. – Taki podatek miałby uderzyć w mieszkania stojące odłogiem, przez co zniechęciłby zamożniejszych nabywców do skupowania lokali oraz udostępnił tę pulę tym, którym mieszkanie byłoby rzeczywiście potrzebne – Money.pl przytacza słowa makroekonomisty, Marka Lechowicza. Miałby zniechęcić zamożniejszych Polaków do skupowania mieszkań.

Podobny podatek grozi od 2025 roku właścicielom w Niemczech, a w Wielkiej Brytanii obowiązuje on odnośnie do każdego mieszkania lub domu niebędącego ich głównym miejscem zamieszkania.

AS

money.pl

Kategoria: Aleksandra Solarewicz, Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Paweł Kopeć pisze:

    Więc lepiej nie… niech będzie jak było. „Brzytwa Ockhama„ – „nie mnożyć bytów ponad potrzebę„… i więcej wolności podatkowej, każdej, bo strach się bać i żyć!

  2. Ewelina pisze:

    Jeśli będę mieć problem z lokatorem, zdewastuje mieszkanie, nie opłaci mediów to oczywiście moja sprawa. Tylko wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *