banner ad

Nowa zabawa z okultyzmem. Ostrzeżenie dla rodziców

| 12 kwietnia 2013 | 0 Komentarzy

Basic CMYKPo Harrym Potterze, Monster High itp. przyszła kolej na coś dużo gorszego. Chodzi o "książeczkę dla dziewczynek" – tak wydawca określa opowieść o nastoletniej Emily (http://www.emilystrange.com/). Ta bogato ilustrowana, aczkolwiek za pomocą mrocznych i "dołujących" obrazów, lektura jest jawnie antychrześcijańska. 

Oprócz treści typu: "Emily nigdy się nie zmieni, jest zła i tak już zostanie", "Emily musi niszczyć", "Emily nienawidzi" itp., na jednym z rysunków pojawia się Emily, która tworzy miksturę zniszczenia. Obrazek przedstawia dziewczynkę trzymającą probówkę z czerwonym płynem. Dopiero po przyjrzeniu się obrazkowi pod światło widać, że na dnie naczynia znajduje się maleńki kontur ryby – znaku chrześcijaństwa. Znak ten jest tak niepozorny, że na pierwszy rzut oka bardzo ciężko go dostrzec. Na następnej stronie widzimy, że w probówce pojawiło się coś odrażającego – zdeformowana rybka akwariowa, z postrzępionymi płetwami i szkaradną "fizjonomią". 

W Polsce ukazały się dotąd: "Emily the Strange. Dziwna Emily" i "Emily. Tajna Księga Dziwów". O tym, jakie treści prezentują książki, świadczą chociażby takie gadżety jak plakat, który znajduje się na oficjalnej stronie poświęconej bohaterce:

http://www.emilystrange.com/Shop/Art_of_Emily/Collectable_Prints/Emily_Rockin_Print/

Powyższą informację otrzymaliśmy od Marty Warakomskiej, absolwentki "Platerek", członkini Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater-Zyberkówny, prowadzącego szkołę podstawową, gimnazjum i liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny.

 

Emily 2

Emily 1

 

 

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *