banner ad

Minister Jeremy Hunt przejęty niepokojącą decyzją?

| 6 września 2013 | 0 Komentarzy

cps4 września b.r. CPS (Koronna Służba Prokuratorska) podjeła decyzję, że dwóch lekarzy oskarżonych o oferowanie nielegalnych aborcji mających zostać przeprowadzonych wyłącznie ze względu na płeć nienarodzonego dziecka, nie zostanie postawionych w stan oskarżenia.

Komentując sprawę, minister zdrowia Jeremy Hunt określił decyzję CPS jako „niepokojącą”. „Rozwój tej sytuacji jest bardzo niepokojący, napisałem do Prokuratora Generalnego z prośbą o pilne wyjaśnienie przesłanek tej decyzji" – powiedział minister Hunt. Pan Hunt poprosił prokuratora generalnego Dominika Grieve’a o pilne wyjaśnienie sprawy.

The Daily Telegraph informuje że pomimo dysponowania wystarczającą ilością dowodów, aby skazać oskarżonych, CPS uznał, że nie leżałoby to w interesie publicznym.

Sprawa lekarzy z Birmingham i Manchesteru została przekazana CPS przez reporterów The Daily Telegraph, którzy przeprowadzili tajne śledztwo dotyczące tzw. „dostawców aborcji”. W wyniku tego śledztwa The Daily Telegraph uzyskało dowody, że oskarżeni gotowi byli do przeprowadzenia aborcji wyłącznie ze względu na płeć nienarodzonego dziecka, co jest niezgodne z prawem brytyjskim.

Prokuratura (CPS) uważa, że sprawa powinna być skierowana do General Medical Council (Kolegium Medycznego), ponieważ rzekomo będzie mogła zostać tam lepiej rozpoznana.

AJ

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *