banner ad

Lublin: wojewoda wycofała patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny

| 25 maja 2013 | 0 Komentarzy

plik-marsz5Wojewoda lubleska Jolanta Szołno-Koguc w ostatniej chwili wycofała swój patronat nad lokalnym Marszem dla Życia i Rodziny, zaplanowanym na 26 maja. Powód: organizatorzy nie poinformowali jej, iż w trakcie Marszu będą zbierane podpisy pod petycją o ochronie życia ludzkiego w ramach Europejskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Jeden z nas".

Wojewoda – tłumaczy jej rzecznik prasowy, Kamil Smerdel – popiera ideę marszu, ale okazuje się, że "wbrew regulaminowi organizatorzy marszu nie poinformowali urzędu wojewódzkiego o zbieraniu podpisów". Wspomniani organizatorzy, czyli Centrum Jana Pawła II, są tą decyzją zaskoczeni.

Protesty przeciwko obejmowaniu przez wojewodę patronatu nad Marszem zgłaszało wcześniej środowisko SLD. Nie zaakceptowało ono faktu, że wspomniana Inicjatywa Ustrawodawcza ma na celu m.in. wprowadzenie zakazu zapłodnienia in vitro. Ale był i drugi powód: udział w Marszu przedstawicieli ONR. Zapowiedziano, że "SLD złoży zawiadomienie do prokuratury, jeśli podczas marszu działacze ONR będa propagowali hasła nacjonalistyczne lub faszyzujące" – kończy swój komunikat "Gość Niedzielny".

Źródło: Gosc.pl

Tags: , , ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *