banner ad

Królowa Rumunii nie żyje

| 5 sierpnia 2016 | 0 Komentarzy

1 sierpnia w szwajcarskim szpitalu w Morges zmarła królowa Anna (Ana). Miała 92 lat. Do ostatniej chwili odwiedzali ją nabliżsi, w tym ciężko chory na nowotwór krwi mąż, król Michał I. Królowa odeszła opatrzona sakramentami przez księdza z katolickiej parafii.

Królowa Anna pochodziła z książęcej rodziny de Bourbon-Parma, będąc bratanicą ostatniej cesarzowej austriackiej, Zyty. Urodziła się 18 września 1923 w Paryżu, jako córka księcia Rene de Bourbon-Parma i duńskiej księżniczki Małgorzaty.

W czasie wojny przebywała poza Francją, ale w 1943 wstąpiła ochotniczo do francuskiej armii i brała udział w operacjach militarnych w Algierii, Maroko, Włoszech, Luksemburgu i Niemczech. Po wojnie awansowana do stopnia porucznika i odznaczona francuskim Krzyżem Wojennym.

Króla Rumunii Michała poznała w Londynie, w listopadzie 1947, a on już tydzień później oświadczył się jej. Poślubiła Króla w 1948 roku w królewskim pałacu w Atenach. Dzieliła z nim potem niedole monarchy wygnanego z ojczyzny. Małżeństwo doczekało sie diamentowych godów (2008) w gronie swoich 5 córek. Rodzina królewska mieszka obecnie znowu na terenie Rumunii.

 

Kondolencje dla Rodziny Królewskiej można składać pod adresem internetowym: http://www.familiaregala.ro/mesaje/

AS/ agerpress.ro

Wieczny odpoczynek Ostatniej Królowej, racz dać Panie

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *