banner ad

Kornel Morawiecki: siłą jest walka o to, w co się wierzy

| 16 listopada 2015 | 4 komentarze

morawieckiDzisiaj rano Kornel Morawiecki udzielił wywiadu I programowi Polskiego Radia. W pierwszej kolejności został zapytany o sytuację we Francji. W odpowiedzi skoncentrował się na przyczynach terroru wobec europejskiej cywilizacji, przez co dla redaktora okazał się rozmówcą zbyt mądrym.

Marszałek – senior nie poświęcił czasu na lament nad pogrążoną w chasie Francją. Skupił się na tle międzynarodowym. Nie owijając w bawełnę, powiedział, że to Europejczycy zdestabilizowali Irak i inne państwa, będące teraz siedliskiem terrorystów.

Powiedział, że wojownicy z Afryki i Azji walczą o coś i wierzą w to, co walczą – to jest źródłem ich siły. Europa za to ani nie walczy, ani nie wierzy w nic. Kornel Morawiecki potrafił nazwać rzecz po imieniu, ani razu nie używając terminu "ekstremiści".

AS

Fot. Kornelmorawiecki-razem.pl

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (4)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Aleksander pisze:

  Pycha kroczy przed upadkiem.

  Przywódcy UE i krajów tej bogatej Europy nawet nie zdają sobie sprawy , że ich działania wynikają z pychy.

  "Dzikie ludy" islamskie mają cel , który jest niewątpliwie naganny.

  Wydaje sie , że celem Europy jest dobrobyt i jedynie hasła źle pojmowanej wolności.

  Bogata Europa jest jak lekarz , który leczy chorobę , zapominając o przyczynach.

  Nasuwa się prosty wniosek ,że dobrobyt bez jasnych reguł moralnych prowadzi do destrukcji.

 2. Roman K pisze:

  Pan Kornel Makowiecki bredzi…nie od dzis zreszta ..

   oczywiscie pan Kornel nie jest glupi , on wie – jest o tym swiecie przkonany, ze glupi jestescie WY- Polacy…i moze opowiadac wam  naopowiadac bojkow  dla gojkow w roznych wersjach…

   Oczywiscie z pryncypialna odwaga wywarzajacego drzwi wywalone 20 lat temu..oglasza nieprawde..bo to nie Europejczycy zdestabilizowali Bliski Wschod…ale Amerykanie….i Zydzi.

   Kryptonimy takich akcji, jak Shock and Owe…czy Clor Revolution ,czy Controlled Chaos nie sa wlasnoscia , ani autorstwa Europy….kraje takie- jak Francja,czy Niemcy sa poprostu wiernie sluzacymi amwerykanskiej Policy..np Francja nei ma wcale WLASNEJ POLITYKI ZAGRANIOCZNEJ…dokladnie-  jak Polska…z tym ze Polska jest tylko podnozkiem…przedmiotem a nie podiotem jakiejkolwiek polityki.

   Nieoprawda jest ze tzw terrorysci wlacza w to co wierza…chyba, ze wierza w pieniadze…jakimi ich oplacaja. Tam nie ma pryncypialnych wojownikow Islamu ..tam jest banda najemnikow za psie pieniadze…ale za ktore mozna cos kupic…zmiana ugrupowan i rozpad w ciagu jednej nocy jednych, a powstanie z niczego drugich…dokonuje sie za pomoca podniesienia  zoldu przez nowe  organizacje…Ida tam -gdzie wiecej placa…jak wszedzie i zawsze najemnicy. A chetnych duzo..zniszczono bowiem  ludziom miejsca pracy..wiekszosc tych wojownikow to byli robotnicy na polach naftowych , to syfoniarze, pomiarowcy, mechanicy , spawacze i opreatorzy urzadzen…wiertnicy i instrumentalisci..Ludzi maja rodziny, a te musza jesc……A tam ci ludzie zarabiali godziwe pieniadze , ze o takich moga dzis Polacy tylko marzyc….liczac grosiki….

  Caly ten  "radykalny islamski extremizm" chlejacy wodke, palacy haszisz i napastujacy kobity….ma tyle wspolnego z islamem co Michnik z Morawieckim  z nabozenstwem do sw Teresy…:-))))

  Istnieja fotografie Kalifa Al Bagdadiego  z oficerami Mossadu i CIA i ze senatorem MacCainem… Kalif wahabickiej sekty to …zwykly Zyd….to takie Araby, wczoraj Syryjczycy zlapali drugiego ghenerala kalida tez z Mossadu……takie z nich muzulmany , jak z bolszewikow Rosjanie, a z tej marszaklowskiej kasty senatorow i poslow polskich……Polacy-))

   

   

   

   

   

   

   

 3. Aleksandra Solarewicz pisze:

  Panie Romanie, USA, otóż to. Relację spisywałam z pamięci, możliwe, że KM mówił o Zachodzie jako takim. Tak czy owak, dziękuję za komentarz!

 4. Cycu pisze:

  Oczywiscie ze Zydzi i USA. Bali sie ze Saddam wyprodukuje bombe i zniszczy Izrael, wiec trzeba go bylo zniszczyc. Lepiej muzulmanie bez bomby A, niech rzna ale bez bomby A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *