banner ad

Dwie amerykańskie „rzeźbiarki inicjałów” aresztowane w Rzymie

| 11 marca 2015 | 2 komentarze

??????????????????????????Dwie amerykańskie turystki zostały aresztowane za zbeszczeszczenie pomnika, który jest mniej więcej starszy o tysiąc lat od kraju, z którego pochodzą.

Kobiety, w wieku 21 i 25 lat zostały oskarżone o ‘wyrzeźbienie’ – a raczej wyrycie –  swoich inicjałów na ścianie Koloseum, następnie delikwentki upamiętniły ów wyczyn pozując do tzw. fotografii-  ‘Selfie’ aby z dumą pochwalić się swoim aktem wandalizmu wsród przyjaciół "back home."

Włoskie media poinformowały, że oskarżone użyły monety aby wyryć ok. 7,5 centymetrowe litery "J" i "N" na murach starożytnej struktury.

Przyłapane na gorącym uczynku przez innych turystów i członków służb bezpieczeństwa para turystek została aresztowana i oskarżona o dokonanie "szkód kwalifikowanych na budowli o znaczeniu historycznym i artystycznym".

Amerykanki przeprosiły za swoje działania, stwierdzając że będą je "pamiętać do końca życia". Przyznały jednak, że ‘nie wyobrażały sobie że trwałe uszkodzenie jeden z najbardziej znanych starożytnych budowli na świecie to coś tak poważnego.’

 

 

Komentarz: …Ach, ci Europejczycy i ich zabytki….

 

AJ

metro.co.uk

 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Niezaleny pisze:

    ISIS jednak pozwalaja sobie na nie tylko "wyrzezbienia-wyrycia", ale rozwalaja i niszcza te zabytki doszczetnie. Zadna kara ich nie obowiazuje. Widocznie NIC nie szkodza!

  2. Niezaleny pisze:

    ISIS jednak pozwalaja sobie na nie tylko "wyrzezbienia-wyrycia", ale rozwalaja i niszcza te zabytki doszczetnie. Zadna kara ich nie obowiazuje. Widocznie NIC nie szkodza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *