banner ad

Długo wyczekiwana wiadomość z Norwegii

| 16 stycznia 2015 | 0 Komentarzy

Coat_of_arms_of_Norway.svgKontynuujemy piątkowy cykl dworski. Mamy nowy rok, więc godzi się poruszyć nowy temat: trony skandynawskie. I oto najnowsza wiadomość z Oslo:

HE Mr Filipe Jacinto Nyusi
President of the Republic of Mozambique
Office of the President

Maputo

Excellency

On the occasion of your inauguration as President of the Republic of Mozambique, I wish to extend my warmest congratulations and best wishes to you personally and to your family, and my hopes for the welfare and prosperity of the people of Mozambique.

Harald R

Aktualności z tego dworu, jak i sąsiedzkich, szukaliśmy naprawdę starannie. Wybór był trudny i powyższa depesza okazała się najlepszą z możliwych.

Dla porównania, przedostatnią wiadomością ze Skandynawii, jaka nas szczerze poruszyła, były obawy królewny Wiktorii szwedzkiej, zaistniałe w 2010 roku, czy powinna ona iść do ołtarza wspierana przez patriarchat, eee, ramię swego ojca. (Jak wiadomo, pozwolili jej tak dojść do połowy chodnika). Zaś Wikipedia dodaje do ślubnego wywodu pikantny szczegół: mąż królewny Wiktorii miał pradziadka, a pradziadek to był "posiadacz chaty wiejskiej, a więc chłop bezrolny".

O matko królów! Kończmy czytanie na dziś. Skandynawskie domy królewskie już od dawna są dla monarchistów tym, czym dla Korwina parlament UE.

Herb Norwegii (póki co, z krzyżem!) Wikipedia

AS

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *