banner ad

Bellatrix – o nowym stowarzyszeniu dla MyslKonserwatywna.pl

| 6 lutego 2014 | 1 Komentarz

BellatrixKim jesteście?

Pomysł na naszą inicjatywę zrodził się jakiś czas temu. Wszystkie działałyśmy w rożnych organizacjach, ale dopiero powstanie Bellatrix pozwoliło nam na pełną swobodę realizowania własnych pomysłów. Jesteśmy młodymi patriotkami. Staramy się czerpać z rodzimej kultury wszystko co najlepsze, a więc: tradycję, historię, obyczaje i sztukę. Polityka jest swoistym dopełnieniem.

Z jakim nurtem politycznym się utożsamiacie?

Z całą pewnością utożsamiamy się z założeniami polityki narodowej z uwagi na to, iż bliski jest nam los przyszłych i obecnie żyjących pokoleń.

Czy wzorujecie się na jakichś innych organizacjach?

Nie naśladujemy organizacji, które reprezentują obecna prawicę. Przykładem są dla nas bohaterowie antykomunistycznego podziemia i ludzie, którzy nie wahali się zginąć w walce o lepszą Polskę.

Jesteśmy przekonane, że na tle wszelakich organizacji wyróżniać nas będą trzy główne kwestie: zmiana świadomości w dziedzinie folkloru, propagowanie konwenansu towarzyskiego i zasad savoir-vivre oraz akcje skierowane do tych, którzy zrezygnowali w walce o swoje ideały.

O co chodzi z tym folklorem?

Działalność ideowa winna iść w parze z tradycją. Uważamy, że ludowość została nieco zepchnięta na bocznicę, postanowiłyśmy zatem wskrzesić ją odzwierciedlając to w ubiorze, grafikach, czy informacjach odnośnie folkloru takiego, który nie przypomina wyjętej z okresu PRL "cepelii". Grafiką zamierzamy też przykuć uwagę ludzi, którzy spędzając czas w sieci nie przejdą obojętnie obok rodzimego kolorytu, będąc mocną stroną wizualną.

Najbliższe plany?

Najbliższe plany na przyszłość to: samokształcenie, popularyzacja kultury oraz projekty związane z tematyką patriotyczną. Nie możemy jednak zdradzać swoich pomysłów, polecamy śledzić nasz fanpage na FB, a na pewno przeczytają Państwo nie raz o ciekawych inicjatywach sygnowanych “Bellatrix” :)

Rozmawiał: Mariusz Matuszewski

 

 

Kategoria: Społeczeństwo

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Narodowiec pisze:

    Brawo! Świetna inicjatywa. Całkowicie popieram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *