banner ad

Ahibbu ba’dakum ba’dan. Czasopismo „Miłujcie się!” w służbie muzułmanom

| 4 grudnia 2015 | 0 Komentarzy

milujcie sie arabski"أحبوا بعضكم بعضا" – ahibbu ba'dakum ba'dan. To po arabsku "Miłujcie się!" W Bejrucie powstało centrum dystrybucyjne pisma, wydawanego przez polskich Chrystusowców. Ostatnio zaś Austriacy z Apostolatu Nowej Ewangelizacji poprosili poznańską redakcję o 10 000 egzemplarzy. Chcą przekazywać je tym imigrantom, którzy wykazują chęć rozmów na temat wiary.

"Miłujcie się!" jest dwumiesięcznikiem nowoczesnym, co nie znaczy politycznie poprawnym, o czym na przykład TUTAJ. Można się tylko domyślać, jak trudno jest redagować wersję odpowiednią dla muzułmańskiego imigranta.

"Miłujcie się!' powstało w 1975 r. jako Katolicki Dwumiesięcznik Społecznej Krucjaty Miłości. Wydaje go Towarzystwo Chrystusowe z siedzibą w Poznaniu. Ma na celu formowanie postaw chrześcijan w Polsce w oparciu o ideę społecznej krucjaty miłości, zapoczątkowaną przez prymasa Augusta Hlonda (założyciela TCHr) i spisaną przez prymasa Stefana Wyszyńskiego. Szczególnym adresatem jest młody odbiorca, który nie poznał chrześcijaństwa albo który je odrzucił. "Miłujcie się!" nie ukrywa, że chce również dawać odpór prasie demoralizującej młodzież.

Dzięki ofiarności darczyńców, pismo wychodzi teraz w 22 wersjach językowych, m.in. rosyjskiej, czeskiej, chińskiej, amhar i ostatnio właśnie arabskiej. 10 000 egzemplarzy arabskiej wersji już dostarczono do Wiednia.

milujciesie.org/ AS

Jedni służą mieczem, a drudzy słowem

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *