W sprawie przeniesienia ks. Jacka Międlara

| 17 lutego 2016 | 2 komentarze

12239309_984429954967114_1512712190611945493_oJakkolwiek wszelkie doniesienia o przyczynach przeniesienie ks. Jacka Międlara do Zakopanego traktowaliśmy z najwyższą ostrożnością, to niestety jest prawdą, że inicjatywa wyszła w tym przypadku z wrocławskiej kurii. Udało nam się to potwierdzić w sposób nie budzący wątpliwości.

Wbrew twierdzeniom kurialnych urzędników nie ma tu mowy o normalnej zakonnej procedurze.  To nie władze zgromadzenia, którego członkiem jest ks. Międlar, postanowiły o przeniesieniu go na nową placówkę.

Zachodzi w tym miejscu pytanie o powody uciszenia księdza, którego jedynym błędem było mówienie o prawdzie w sposób otwarty. Zadziwia stanięcie przez najwyższe czynniki w archidiecezji na stanowisku analogicznym, jak to, które prezentuje organ prasowy, programowo atakujący Kościół od samego początku swojego istnienia.  Niezrozumienie budzi zajęcie przez członków najbliższego otoczenia biskupa miejsca w jednym szeregu ze skompromitowanym układem polityczno – medialnym, reprezentującym politykę będącą pokłosiem zdrady, jakiej dokonano przy okrągłym stole.

Sprawę będziemy monitorowali na bieżąco.

Redakcja

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Gojga pisze:

    Przyczyna takiego stanowiska Kurii może być bardzo prozaiczna. Pieniądze.
    Kto płaci ten wymaga ( a władze miasta mamy jakie mamy ). Opłacany jest zatem posłuszny. 

  2. Aleksandra Solarewicz pisze:

    Grzegorz Braun ukuł termin „Układ Wrocławski”. Nie wiem, czy miał też na myśli lokalny Kosciół, ale ogólnie ciepło, ciepło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: