Ratnik: Mój komentarz do wydarzeń w Paryżu

| 11 stycznia 2015 | 4 komentarze

c58cade6c31beb6d2e4e11d960cdc9b1_ID3380557_18_charliehebdo_204113_023J7Y_0_JPGZbrodnia, która polegala na wystrzelaniu prawie wszystkich członków redakcji pisma “Charlie Hebdo”, popełniona została według mediów przez dwóch braci wyznania mahometańskiego.

Nie wiem, kto stoi za tym zamachem. Ale w społeczeństwie masowego spektaklu, jakim jest demoliberalizm, rzeczywistość nie ma żadnego znaczenia. Liczą się obrazy medialne i efekt, jaki wywołują w zmysłach telewidzów oraz radiosłuchaczy. C’est du Condillac elémentaire.

Jedyne pytanie, jakie sobie więc postawiłem w chwili, kiedy dowiedziałem się o zamachu na redakcję “Charlie Hebdo”, brzmiało następująco: jaki efekt w umysłach wywoła to wydarzenie, które rządząca oligarchia natychmiast zacznie prezentować na sposob rewolucyjny, mówiąc, że “Republika jest w niebezpieczeństwie”. Nie przeliczyłem się w moich oczekiwaniach.

Zamach pozwolił rządzącej oligarchii, która jest oligarchią polityczno-medialną, na szybkie odniesienie następujących i niezaprzeczalnych zwycięstw. Wyliczam je w punktach.

1. Osiągnięto efekt sztucznego wzruszenia mas i nieskrywanej emocji. “Wartości republikańskie” (czyt. demoliberalne) zostały "zaatakowane przez barbarzyńców".

2. Natychmiast ogłoszono żałobę narodową, podając za jej cel “wyrażenie poparcia dla wartości republikanskich” (czyt. demoliberalnych).

3. Zorganizowano obowiązkową minutę ciszy dla wyrażenia poparcia dla “wartości republikańskich” (czyt. demoliberalnych).

4. Odbyły się i cały czas trwają masowe wiece, potępiające “ekstremizm”.

To właśnie to słowo trzeba zapamiętać. Za kilka dni ludność zapomni, że w trakcie strzelaniny napastnicy krzyczeli "Allach Akbar". W mózgownicach pozostanie jedynie przekonanie, że wszystkiemu winien jest “ekstremizm”, a więc Rosjanie, Putin, Polacy, którzy przecież, jak powszechnie wiadomo, wymordowali wszystkich Żydów, naziści, bokserzy, adepci MMA, etc..

5. Opozycja przestała istnieć. Propaganda oficjalna, a szczególnie prawicowy dziennikarz pochodzenia żydowskiego, Eric Zemmour, głosi, że “to był nasz 11 września”. Jak więc tu być w opozycji?! Skoro wojna – no to i union sacrée.

6. Prawica poczuła się zwolniona od myślenia – teraz wystarczy krzyczeć “Precz z islamem!” i już nawet książek nie trzeba ani czytać, ani pisać.

Zbrodnia w Paryżu potwierdziła tezę księdza Philippe’a Marcille: "Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek w historii usiłowali obalić System demoliberalny przy użyciu siły, zawsze osiągali odwrotny skutek i doprowadzali tylko do jego umocnienia".

Tak, oligarchia moze spać spokojnie – juz dawno nie była tak silna i nie cieszyła się tak ogromnym poparciem mas.

Umowa spoleczna została przedłużona.

Antoine Ratnik

Kategoria: Myśl, Polityka, Społeczeństwo

Komentarze (4)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. Niezaleny pisze:

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/931-x-a-kotyllo-poznaj-wroga

  Mnie sie wydaja ze to dzielo MOSSAD'u.

   

   

 2. Niezaleny pisze:

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/931-x-a-kotyllo-poznaj-wroga

  Mnie sie wydaja ze to dzielo MOSSAD'u.

   

   

 3. piesnalewakow pisze:

   W imię  zbrodniczej Rewolucji  Francuskiej ,bardziej  jak  wówczas walczyli  z  chrześcijanstwem i innymi  religjami   !  Dostali  to  na co  zapracowali   są juz ze  swoim panem Lucyferem !

   

 4. piesnalewakow pisze:

   W imię  zbrodniczej Rewolucji  Francuskiej ,bardziej  jak  wówczas walczyli  z  chrześcijanstwem i innymi  religjami   !  Dostali  to  na co  zapracowali   są juz ze  swoim panem Lucyferem !

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: